Dołączysz do nas? →

Ile TO kosztuje? Czyli o tym czego potrzebujemy do wyceny projektu

Dostajemy wiele zapytań o wycenę produktów i usług. Ten post powstał po to, żebyście wiedzieli, jakie dane musicie nam podać, żebyśmy my mogli podać Wam cenę.  Zarówno my nie dysponujemy czasem, by każdorazowo instruować w zakresie danych technicznych zamówienia, jak i Ty (Wy) – z całą pewnością – nie masz (macie) czasu kilka razy wracać do tego samego tematu.  Zatem… co jest potrzebne do wyceny?

Jak najwięcej konkretów

Przemyśl dokładnie, czego od nas oczekujesz. Jakiego rodzaju produkt lub usługę stolarską chcesz otrzymać. Przykładowo: jeśli stół, to jaki – rozkładany czy nie? Nogi drewniane czy metalowe? Jeśli szafka z szufladami, to jakie to mają być szuflady, jak się mają otwierać, jakie chcesz uchwyty? Jeśli meble, to jakie specjalne funkcjonalności mają mieć? Jeśli schody, to jakie poręcze i tralki? Czy Twój mebel ma mieć jakiś konkretny kolor? Czy zależy Ci na jakiś zdobieniach?

Nie jesteśmy architektami i nie tworzymy rysunków projektowych – pracujemy na projektach dostarczonych przez klienta lub na zdjęciach z inspiracjami, po dokładnym omówieniu szczegółów zamówienia. Nie podejmujemy się projektowania mebli (poza projektami własnymi) ani zleceń bez konkretnych wytycznych od Inwestora.

Wymiary

Niby oczywiste… ale często dostajemy pytanie: „Ile mniej więcej kosztowałby taki stół?” albo „Jaki jest koszt takich schodów”? TAKI stół i TAKIE schody kosztują kwotę X, ale co daje Tobie ta wiedza? Jeśli zmienisz cokolwiek w wymiarach i funkcjonalności, to cena będzie już inna. Poza tym cena drewna podlega wahaniom – cena obowiązująca 3 miesiące temu dziś już może być nieaktualna.

Jeśli podasz nam wymiary i funkcjonalności „mniej więcej” to my również możemy tylko „mniej więcej” wycenić projekt. Z reguły wtedy podajemy widełki.

Materiał wykonania

Dla wyceny kolosalne znaczenie ma materiał, z którego projekt ma być wykonany, bo każde drewno ma inną cenę.  Jeśli potrzebujesz porady, jakie drewno najlepiej wybrać dla Twojego projektu – zapytaj, chętnie doradzimy.

Dodatkowo

Jeśli usługa wymaga montażu, to przy wycenie musimy wiedzieć, gdzie ten montaż będzie się odbywał. Zależnie od usługi musimy często znać wiele technicznych szczegółów, więc nie zdziw się jak będziemy o nie wypytywać.

Ważne

Każda wycena jest ważna przez 2 tygodnie od daty jej zrobienia. Jeśli w tym czasie nie podejmiesz decyzji o współpracy, to powrót do projektu wymaga ponownej kalkulacji – i cena może się zmienić. Ma na to wpływ zwłaszcza koszt zakupu materiału, który jest zmienny.