Dołączysz do nas? →

Jaki stół wybrać?

Jeśli kuchnia jest sercem domu, to stół jest sercem kuchni. To jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Niezależnie od tego czy masz ogromną jadalnię, czy maleńką kuchnie w niedużym mieszkaniu, zasługujesz na to, by mieć wspaniały stół na miarę potrzeb Twojej rodziny.

Dlaczego to takie ważne? Cóż, chodzi o to, że wspólne posiłki to coś więcej niż tylko jedzenie. Wspólne posiłki to:
• inwestycja w relacje w rodzinie, okazja do rozmowy i spędzenia wspólnie czasu,
• pomagają stosować racjonalną dietę, a w przypadku dzieci budują ich związek z jedzeniem na całe życie (zmniejszą ryzyko wystąpienia zaburzeń odżywiania),
• zmniejszają ryzyko zachorowania na depresję,
• ułatwiają radzenie sobie ze stresem,
• u dzieci sprzyjają lepszym wynikom w nauce.

Ważne jest nie tylko to, co jecie, ale również w jakiej atmosferze spożywacie posiłek. Wygodny stół na miarę wszystkich członków rodziny może znacząco podnieść komfort wspólnych posiłków.

Stół w małym mieszkaniu

Nawet jeśli dysponujesz niewielką kuchnią, warto wygospodarować w niej miejsce do jedzenia. Wspólne gotowanie i jedzenie to wielka radość i bardzo trwały budulec relacji. W małych kuchniach doskonale sprawdzają się blaty montowane do ściany lub składane (np. przy półwyspie) wraz z wsuwanymi pod nie taboretami czy popularnymi hokerami. W naszej pracowni stolarskiej zamówisz odpowiedni blat. Jeśli zechcesz możemy ozdobić go kolorową żywicą epoksydową lub zrobić go z monolitu, zachowując jego naturalną krawędź. Dzięki temu blat będzie nie tylko praktyczny, ale też piękny i będzie mógł stanowić element dekoracyjny pomieszczenia.

Stół do jadalni

Jeśli dysponujesz dość dużą przestrzenią możesz wstawić do niej stół swoich marzeń. Możliwości jest nieskończenie wiele. Stół to nie musi być prosty blat i cztery nogi. Stół może stać się prawdziwym arcydziełem, dumą Twojego domu. Zależnie od tego jaki styl w wystroju wnętrz jest Ci bliski, możesz zdecydować się na stół ze starych belek, stół z metalowymi nogami (w różnych fikuśnych kształtach), stół z monolitu lub zdobiony żywicą epoksydową… Tak, tak – wszystko to chętnie dla Ciebie zrobimy!

Okrągły stół

To bardzo praktyczne rozwiązanie. Okrągły stół świetnie sprawdza się w każdej przestrzeni, bo jego średnicę można idealnie dopasować do pomieszczenia. Pomieści więcej osób niż jego klasyczny odpowiednik. Jest wygodny – stworzony po to, by przy nim rozmawiać. Jeśli zdecydujesz się na wariant rozkładany, to masz w pełni uniwersalny mebel – i na rodzinny zjazd świąteczny i na co dzień.

stół do jadalni
Stół do jadalni bądź salonu

Rozkładany stół

To doskonałe rozwiązanie, jeśli na co dzień nie potrzebujesz dużego stołu, ale lubisz urządzać święta i spotkania towarzyskie w swoim domu. Rozkładany stół może być wyposażony w mechanizm, który chowa dostawki pod blatem, ale nie zawsze jest możliwe zamontowanie czegoś takiego. Czasem trzeba się posługiwać dokładanymi dostawkami, które wymagają przechowywania w schowku.

Stół z litego drewna

Możesz mieć pewność, że lite drewno Cię nie zawiedzie. Oczywiście w wyniku warunków atmosferycznych mogą pojawić się na nim spękania, może się zdarzyć, że ktoś zarysuje blat, ale jedno jest pewne: ten mebel Ci się nie rozsypie. Jest duża szansa, że jeszcze Twoje dzieci, a może nawet wnuki, będą mogły z niego korzystać. Drewno jest ponadczasowe i niezależnie od panujących trendów – jego uroda zawsze się broni.

Stół na zamówienie

Czy warto tak szaleć i zamawiać stół? Cóż, wg nas to nie jest szaleństwo, a rozsądek. Zamawiając mebel możesz dopasować go nie tylko do rozmiarów przestrzeni, ale też domowników. Osoby, które nie mieszczą się w standardach często mają problem z kupnem mebli w sieciówkach. Wysokim i niskim ludziom często jest niewygodnie przy stołach o standardowych wymiarach. Osoby otyłe też często mają inne potrzeby, niż te spełniane przez meble robione na masową skalę. Poza tym stół na zamówienie może być dokładnie taki, jak sobie zamarzysz. Nie musisz iść na kompromisy (jedyne ograniczenie to możliwości materiału – nie da się z drewna zrobić wszystkiego, czasem pierwotny projekt wymaga poprawek np. w grubości blatu). Poza tym taki stół, to unikat, ale trwały na długie lata… Większym szaleństwem wydaje nam się kupowanie mebli „na chwilę”, by po kilku latach je wyrzucić i kupić kolejne…

Chętnie przedyskutujemy z Tobą potrzeby dotyczące stołu i stworzymy dla Ciebie mebel prosto z Twoich marzeń. Zapraszamy do kontaktu!