Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/grupa/domains/stolarniawdeche.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share:/dev) in /usr/home/grupa/domains/stolarniawdeche.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61 FAQ – Stolarnia W DECHE – oryginalne meble z drewna od stolarza
Dołączysz do nas? →

FAQ

Odpowiedź brzmi… to zależy. Od czego? Z jakiego drewna ma być wykonany, czy będzie rozkładany, jakie ma mieć wymiary, z czego mają być wykonane nogi, czy będzie miał w sobie elementy z żywicy epoksydowej oraz czym będzie zabezpieczony. Wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę. Jeśli jednak bardzo chcesz znać widełki, to zaczynają się one od ok. 1000zł, a górną granicę trudno określić.

Odpowiedź brzmi… to zależy. Od czego? Przede wszystkim od jego wymiarów, gatunku wykorzystanego drewna i tego czy ma mieć elementy z żywicy epoksydowej oraz czym będzie zabezpieczony. Może być też wykonany z monolitu, z zachowaną oryginalną krawędzią…i tak, to też ma wpływa na jego cenę. Ceny blatów zaczynają się od 500zł.

Schody to inwestycja, ale nie da się podać jednej ceny dla każdego projektu. Każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Tak czy inaczej musisz się liczyć z kosztem od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wiemy, że jako osoba zamawiająca usługę chcesz otrzymać ją tanio, szybko i dobrze, ale jesteś pewnie dorosłym i myślącym człowiekiem, więc wiesz, że takie połączenie może istnieć tylko w bajkach. Drewno jest materiałem drogim, ale też długowiecznym. Jeśli zajmuje się nim profesjonalista, to jego piękno będzie zachwycać latami. Zatem nie dokonujesz zakupu na rok czy dwa a na wiele lat. Jego obróbka jest czasochłonna i energochłonna. Wymaga też ciągłego doskonalenia warsztatu i uczenia się. W związku z tym koszt usługi to nie tylko materiał + roboczogodziny, ale też zużyty prąd, wysokiej (lub niskiej – w niektórych przypadkach) jakości kleje i inne materiały używane w obróbce stolarskiej. To także wiedza o tym jaki materiał najlepiej wybrać do danego projektu. I opłaty związane z prowadzeniem legalnej działalności gospodarczej. Także jeśli chcesz by Twój projekt był przede wszystkim zrealizowany dobrze, to musisz liczyć się z tym, ze nie będzie to prawdopodobnie (choć czasem ma się szczęście) szybko i na pewno nie będzie bardzo tanio.

Zadzwoń do nas: Ola – 692 895 422 i Marcin – 888 800 652 lub skontaktuj się przez „zamów”.

Tak, choć nie każde zamówienie wykonamy z pomiarów klienta – chyba że na jego życzenie i jego odpowiedzialność wpisaną do umowy. Schody, drzwi i meble które mają się zmieścić w określone miejsce, szafki łazienkowe pod umywalkę – to przykładowe rzeczy, które przed ostatecznym przystąpieniem do realizacji zamówienia musimy zmierzyć sami. Na potrzeby wyceny możemy posiłkować się Twoim pomiarem, ale wtedy podana cena będzie orientacyjna.

Tak. Zależnie od produktu zakres gwarancji jest różny. Poniżej znajdują się warunki gwarancji:

→ Warunki gwarancji ogóle Stolarni w Deche znajdziesz tutaj

→ Warunki gwarancji schody Stolarni w Deche znajdziesz tutaj

Oczywiście na to też nie ma jednej ceny. Są projekty, których transportem zajmujemy się sami ze względu na konieczność montażu w domu klienta. Wówczas transport i montaż i wliczone się w cenę usługi. Produkty, które można przesłać kurierem najczęściej wahają się w kwotach od 12,00zł (deski do krojenia i serwowania) do ok. 150zł (stoliki kawowe). Większe meble, przy których montażu nie musimy być obecni, wysyłamy najczęściej za pośrednictwem Clicktrans – ale tu ceny są bardzo różne.

To temat rzeka… wszystko zależy od tego co to są za meble. Najlepiej skontaktuj się z nami, to po omówieniu Twoich potrzeb będziemy wiedzieć jakie drewno Tobie zaproponować.

Tak, oczywiście. Regał, wyspa kuchenna, meble łazienkowe…. Czego Ci potrzeba? Warunek jednak jest taki, że są to meble z drewna.

Oczywiście, że tak! I na szafki i na blaty!

Tak. Istnieje taki mit, że drewniany blat nie sprawdzi się w kuchni, bo łatwo go zniszczyć, zabrudzić i że ulega uszkodzeniom z powodu zmywarki. Osobiście mamy w domu drewniane blaty i drewniany zlew w kuchni… i sprawdzają się doskonale.

Drewno lubi czułą pielęgnację 😉 Pielęgnacja drewna zależy przede wszystkim od zastosowanego impregnatu. Przy odbiorze gotowego produktu zawsze dajemy informacje o tym jak należy go pielęgnować.

Sami najchętniej sięgamy po oleje, ale zależnie od projektu i życzeń klienta używamy też lakieru czy wosku.

W Zawadzie – dzielnicy Zielonej Góry.

Tak, jeśli jedziemy na pomiary i wycenę do klienta, to pobieramy do niego opłatę. Jeśli zdecyduje się skorzystać z naszych usług, to opłata jest wliczana w kwotę zaliczki. Jeśli klient nie zdecyduje się na nasze usługi, to opłata jest bezzwrotna. Koszt pomiarów zależny jest od odległości od naszej pracowni i ich czasochłonności – przykładowo pomiar schodów jest dużo bardziej skomplikowany (a zatem czasochłonny) niż pomiar łóżka piętrowego dla dzieci.

Cóż… chodzi o szacunek do pracy i czasu innych ludzi. Szanujemy naszych klientów i staramy się współpracować z nimi tak, by mieli spokojną głowę i nie martwili się o jakość i terminowość swojego zlecenia. Jednocześnie kilkukrotnie już braliśmy udział w „konkursie ofert” – poświęciliśmy kilka godzin na dojazd, czas pomiaru, wyszukiwanie materiału i wyliczenia kosztów, by ostatecznie usłyszeć „A jednak mój znajomy miał rację, ze zrobi to najtaniej”. Czas to pieniądz drodzy Państwo, szanujmy go!

Oznacza to, że drewno jest materiałem żywym – nawet prawidłowo wysuszone w tartaku będzie „pracować” czyli oddychać i chłonąć wilgotność powietrza. W każdym domu panuje specyficzny klimat, który ma wpływ na drewno. Zdarza się, że np. blat stołu może się wygiąć i będzie potrzebować dodatkowego wzmocnienia. Czasem zdarza się też, że na drewnie pojawiają się spękania w wyniku jego pracy w nowym miejscu. Nie jest to wina źle wykonanej pracy i z reguły nie wymaga to poprawek, ale zdarzają się sytuacje, w których przedmiot wymaga stolarskich poprawek.

Rzadko, ale zdarza się – zanim podejmiemy się takiego zlecenia musimy zobaczyć materiał i nie bierzemy za niego tak szerokiej gwarancji, jak w przypadku materiału, który sami rekomendujemy.

Tak, dysponujemy sprzętem i doświadczeniem, które pozwala nam wycinać drzewa. Zdarza się, że czasem rozliczamy się w naturze. Na potrzeby prac w stolarni interesują nas drzewa owocowe, orzech włoski, dąb, jesion czy wiąz.